Dbaj o swoje zdrowie

RitaE / Pixabay

Jak schudnąć szybko i tak, by zachować efekty ćwiczeń i diety na długo? Wiele ludzi twierdzi, że jest to tajemnica gwiazd, niedostępna dla „zwyczajnych śmiertelników”. My znamy jednak przepis na świetną sylwetkę bez wielu wyrzeczeń

Aby schudnąć bez efektu jojo i cieszyć się tym przez długi czas powinniśmy nie tylko przestrzegać diety, ale także ją pokochać. Co to znaczy? Przynajmniej tyle, że nie powinna ona trwać w pewnym konkretnym okresie , ale być naszą przyjaciółką przez całe życie. Wiąże się to głównie ze znajomością pojęcia wysokokaloryczne produkty, których powinniśmy unikać.

 

Są to głownie fast foody, które mimo dostępności i niskiej ceny negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Słodycze również nie są ubogie w kalorie, tak samo jak tradycyjne przysmaki świąteczne. Oczywiście nie znaczy to, że powinniśmy całkowicie usunąć je z naszej diety, a jedynie pamiętać o spożywaniu ich w odpowiednich ilościach. Jeżeli nie jesteśmy świadomi, co znaczy odpowiednia ilość powinniśmy udać się do dietetyka, aby ułożył nam odpowiednio zbalansowaną dietę, która nie będzie katorgą lecz przyjemnością.

Możesz również polubić…