Miękkie włókno i ochrona gospodarstwa czyli hodowla alpak

Jeśli planujesz zaangażować się w tę kwitnącą branżę hodowli alpak, równie ważne jest, aby dowiedzieć się więcej na jej temat, w rzeczywistości powinieneś zrobić to naprawdę dobrze, zanim kupisz swoje pierwsze zwierzę.
W porównaniu z innymi programami hodowlanymi, hodowla alpak jest dużo tańsza, jeśli robisz to tylko dla runa. Dzieje się tak, ponieważ alpaki mogą być strzyżone raz w roku, co oznacza, że ten rodzaj hodowli przyniesie szybki dochód ze sprzedaży włókna każdego roku, co znacznie zwiększa koszty ich karmienia i opieki nad nimi.

Alpaki – nie tylko dla włókna

Alpaki to nie tylko świetna inwestycja rolnicza. W rzeczywistości są one dość skuteczne w byciu „psami stróżującymi” w utrzymywaniu drapieżników z dala od ich potomstwa, a także od owiec i drobiu, zwłaszcza w czasie porodu. Ponieważ mają bardzo wyostrzony zmysł wzroku, mogą trzymać z daleka lisy i inne drapieżniki oraz powstrzymać je przed zabraniem żywego inwentarza i niszczeniem cennych dochodów z gospodarstwa.
Jeśli Twoja farma składa się nie tylko z zwierząt hodowlanych, ale także upraw, obornik alpaki może być cenny do wzbogacenia twojej ziemi, a obornik nie pachnie, więc nie będziesz miał problemu z muchami. Alpaki są również niedrogie w żywieniu, ponieważ są przeżuwaczami i żywią się głównie trawą. Zimą oznacza to, że zwykle jedzą tylko siano i trawę z pastwiska, a czasami krzaki.

Hodowla alpaków również nie jest tak intensywna, jeśli chodzi o poród, ponieważ rano wystarczy około 1 do 2 godzin, aby je sprawdzić i nakarmić, w zależności od wielkości stada i mniej więcej tyle samo czasu potrzeba podczas wieczoru, aby upewnić się, że są spokojne i jest im wygodnie. Polary z alpak są uwielbiane zarówno przez przemysł modowy, jak i projektantów, więc jeśli odpowiednio zareklamujesz swoje przedsięwzięcie biznesowe, hodowla alpak może być przyjemna i opłacalna.

Jeden akr ziemi może pomieścić od sześciu do dziesięciu alpak i jest znacznie lepszy niż jakikolwiek inny gatunek i jest o wiele bardziej przystępny cenowo niż jakikolwiek inny rodzaj inwentarza żywego. Obecna globalna wartość rynkowa każdej głowy wynosi od 8500 do 125 000 GBP. Hodowla alpak i próba zarabiania pieniędzy w dużej mierze zależy od procesu hodowli. Należy kupić ciężarną samicę za 2000 funtów i sprzedać dziecko za 1000 funtów przyszłym biznesmenom / rolnikom.

 

You may also like...